Вараський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №10 Вараської міської ради

Булінг – важлива проблема для дітей в Україні

                 ЮНІСЕФ розпочинає кампанію проти булінгу

Нині 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу (цькування) протягом останніх трьох місяців. 24% дітей стали жертвами булінгу, і 48% з них нікому не розповідали про ці випадки. Такими є основні результати дослідження, проведеного ЮНІСЕФ раніше цього року. Це тривожні цифри, особливо в той час, коли Україна переживає конфлікт, внаслідок чого майже 1,6 мільйона людей, у тому числі 220 тисяч дітей, стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Про це повідомляє прес-служба  ЮНІСЕФ в Україні.

Дослідження переконливо свідчить, що діти, закриті до спілкування, а також діти з сімей з низьким рівнем прибутку, піддаються булінгу вдвічі частіше за інших дітей. Окрім цього, внутрішньо переміщені діти є більш вразливими до різних форм насильства, пов’язаного з конфліктом. Це впливає на їхню соціальну поведінку. Економічні труднощі також опосередковано підвищують ризики булінгу та загрожують соціальній інтеграції таких дітей.

Кампанія ЮНІСЕФ має на меті підняти рівень обізнаності серед дітей та дорослих про булінг та його негативні наслідки. Це допоможе змінити поведінку та знизити рівень толерантності до насильства. Ядром кампанії є веб-сайт www.stopbullying.com.ua , на якому школярі та батьки можуть знайти інформацію про булінг, його наслідки та можливі дії для подолання цієї проблеми.

«Діти часто не знають, як самостійно розв’язати певні проблеми. Проблема булінгу – не виняток. Для батьків дуже важливо вміти попередити або належним чином відреагувати на булінг, з яким стикаються їхні діти. Вони мають бути уважними, спілкуватися та підтримувати своїх дітей», – підкреслила Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

На веб-сайті діти можуть дізнатися про булінг, а інформація подається в інтерактивній та відповідній до віку дітей формі. На сайті пропонуються альтернативні булінгу види поведінки, як-от скейтбординг, блогінг або діджеїнг. Окрім цього, у рамках кампанії будуть розповсюджуватися плакати та стікери для дітей. У вересні-жовтні 2017 р. у п’яти областях на сході України також планується провести інтерактивні заходи.

Веб-платформа містить важливу інформацію про ознаки булінгу, способи його попередження, а також варіанти реагування на нього для батьків та вчителів.

Посилання http://pedpresa.ua/185372-buling-vazhlyva-problema-dlya-ditej-v-ukrayini-yunisef-rozpochynaye-kampaniyu-proty-bulingu.html