Вараський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №10 Вараської міської ради

ВЕСНА…ЗУСТРІЧАЄМО ГОСТЕЙ

З дружнім  візитом в останній день робочого тижня 24.03.20223 завітали у Вараський ЗДО №10 освітяни Дубровицької територіальної громади. Очолила делегацію начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Ніна СТАСЮК. Мета зустрічі- обмін досвіду серед педагогічних працівників щодо сучасного розвитку дитини за допомогою ефективних методик, які набули певної популярності, із плином часу не втратили своєї актуальності  в Україні та світі.

Більше 20 років у нашому закладі функціонують різновікові групи, які працюють за науковим методом Марії МОНТЕССОРІ. Даний метод є моделлю особистісно орієнтованого підходу до навчання і виховання. В її основі лежить ідея про те, що кожна дитина, з її можливостями, потребами, системою стосунків проходить свій індивідуальний шлях розвитку. 

        Досвід роботи педагогів Вараського ЗДО №10 презентувала директор Тетяна МОРОЧЕНЕЦЬ. У своєму виступі очільниця закладу зазначила, що головне в науковому методі Монтессорі – навчання в ігровій формі у спеціально створеному розвивальному середовищі, де дитині дають свободу проявити індивідуальні здібності. Треба тільки вчасно підкидати й підказувати, де і як можна здобути нові знання. Монтессорі-педагогіка виховує вільну людину у вільній країні.

З великим задоволенням педагоги- гості попрацювали із класичним матеріалом. Презентації для них підготували педагоги-Монтессорійці: Наталія ПОЛУЙКО, Людмила РИБЧИНЧУК, Діана ЛЯШИК, Іванна КАС’ЯНЧУК, Олена ШОКУН.

         Директор провела екскурсію по закладу, де гості побачили матеріально- технічне забезпечення освітнього процесу. Головною вимогою сьогодення – укриття, яке також було представлене гостям.

      Живе спілкування двох освітянських родин пройшло в дружній атмосфері. Спільні ідей, завзяття, професіоналізм- основа педагогів- дошкільників.

Гості відмітили роботу всього колективу. Керівники знають, що тільки дружній колектив створить затишок, комфорт для самих маленьких громадян, які щиро вірять що ці маленькі дитинки-людинки творитимуть історію України. А наша країна була і буде вільною, незалежною з великою історією, перед якою схиляють голови люди всього світу.

          Підводячи підсумки даної зустрічі начальник управління освіти Олена КОРЕНЬ зазначила, що освітяни Вараша тримають освітянський фронт і щиро вірять в перемогу.

           Родзинкою даного заходу –зустріч коліжанок через три десятиріччя-двох директорок, з різних громад, але із однієї студентської групи. І як кажуть в народі: «Гора з горою не сходиться, а люди зустрічаються через десятиріччя ». Зустрічей випадкових не буває….