Навчально-виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" №10

Вимоги безпеки для учнів під час канікул

До початку канікул у навчальних закладах проводять інструктажі з безпеки життєдіяльності з учнями.

Учнів ознайомлюють із правилами поведінки, ймовірними ризиками та небезпекою, ураховуючи: вікові особливості, сезонність, місцеві умови (кліматичні, територіальні, соціальні, суспільно-політичні тощо). Первинний інструктаж проводить класний керівник під час виховної години.

Питання первинного інструктажу

Під час проведення інструктажу з безпеки життєдіяльності висвітлюють такі питання:

Безпека дорожнього руху -правила поведінки на автодорогах, залізниці, у транспортних засобах, рух тротуарами та пішохідними доріжками, рух за відсутності пішохідних доріжок чи тротуарів, за межами населеного пункту, перехід проїжджої частини вулиць, рух дорогою (вулицею) на велосипеді, мопеді, санях , поведінка у залізничному транспорті та поблизу залізничних колій, перебування у транспортних засобах (річковий, автомобільний, міський електротранспорт, метро).

Пожежна безпека – використання електроприладів у побуті, правила поведінки під час пожежі.

Поведінка у громадських місцях – перебування в громадських місцях, участь у масових заходах, перебування на дитячих майданчиках, гойдалках.

Безпека у побуті – правила користування газовими приладами, правила користування електроприладами, дії у разі виявлення незнайомих предметів та небезпечних речовин, правила поведінки з незнайомими людьми, правила толерантності у стосунках.

Поведінка під час екскурсій, походів – добір одягу і взуття для екскурсії, походу (до лісу/на озеро; влітку/взимку) , поводження у природному середовищі, поведінка під час несприятливих погодних явищ (грози, заметілі, спеки, холоду) , поведінка за надзвичайних ситуацій.

Поведінка на водних об’єктах – спеціально для дітей, які не вміють плавати, небезпечність ігор, пов’язаних з обмеженням руху рук і ніг, хватанням і штовханням, тривалість купання та перебування на сонці, користування надувними матрацами та кругами, надання допомоги людині, яка тоне, поведінка на льоду.

Поведінка за екстремальних ситуацій – аварійні ситуації, пожежі, надзвичайні ситуації природного характеру (землетруси, виверження вулканів, повені, зсуви ґрунту, урагани, заметілі тощо) .

Надання першої допомоги – у разі настання нещасного випадку, що трапився за відсутності дорослих, правила поведінки у разі настання нещасного випадку, перша допомога.

Також перед канікулами у навчальних закладах зазвичай проводять профілактичні бесіди про алкоголь, тютюнопаління, наркоманію, токсикоманію, ігроманію, імовірні наслідки тривалого перебування за комп’ютером.

Факт проведення первинного інструктажу класний керівник засвідчує у журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності.

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/295-qqq-16-m12-14-12-2016-vimogi-bezpeki-dlya-uchnv-pd-chas-kankul-u-navchalnomu-zaklad?utm_source=letter&ustp=F&utm_medium=letternews&utm_campaign=letternews_rnvp_181017