Навчально-виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" №10

Всеукраїнський День дошкілля: тернистий шлях до визнання

Офіційно днем усіх педагогів вважають День працівників освіти. Та працівники дошкілля послідовно обстоюють своє, окреме, свято. Дізнаймося, як і відколи День працівників освіти суспільство традиційно сприймає як День вчителя. І щороку на початку вшановують здебільшого працівників загальноосвітніх та вищих навчальних закладів. Наразі в галузі дошкільної освіти працює майже 310 тис. працівників, з них понад 130 тис. педагогів. Коли ж постала ініціатива відзначати окремо Всеукраїнський День дошкілля?

Передісторія Всеукраїнського Дня дошкілля

Неофіційно відзначати День дошкілля почали 2006 року з ініціативи загальноукраїнських видань для працівників дошкільної освіти. Прагнули звернути більше уваги на дитячий садок і на дошкільне дитинство в цілому.

Офіційна історія

5 листопада 2010 року відбувся І Всеукраїнський з’їзд педагогічних працівників дошкільної освіти (наказ МОН України від 20.08.2010 № 828). Тоді на з’їзді зареєстровано 1254 працівники дошкільної освіти з усіх регіонів України. Саме на з’їзді учасники ухвалили резолюцію з 10-ти пунктів, з-поміж яких:

3. Підтримати ініціативу освітян щодо створення Всеукраїнської Асоціації працівників дошкільної освіти та створення регіональних Рад керівників дошкільних навчальних закладів

4. Підтримати ініціативу освітян щодо щорічного відзначення 3 листопада Дня Дошкілля України. На загальнодержавному рівні свято почали відзначати 2011 року на виконання: постанови КМУ «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року» від 13.04.2011 № 629 (втратила чинність 20.03.2014) резолюції І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти.

Зусилля Асоціації працівників дошкільної освіти

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» була заснована на установчій конференції 8 червня 2011 року. Відтоді її голова Ніна Омельяненко послідовно обстоює встановлення Дня дошкілля. 23 березня 2012 року Асоціація звернулася з листом до МОНмолодьспорту, в якому запропонувала відзначити 27 вересня День працівників дошкільної освіти на всеукраїнському рівні. Саме така дата фігурувала в календарі державних свят і пам’ятних дат як День вихователя і всіх дошкільних працівників. Ініціатори прагнули: привернути увагу до спільноти педагогів-«дошкільників» підвищити престижність професії популяризувати роботу працівників дошкільної освіти. Та все ж дата святкування лишилася несталою, припадаючи на останню п’ятницю вересня. Зазвичай основні заходи відбувалися в приміщенні Київського міського палацу дітей та юнацтва, де: проводили розширене засідання Колегії МОН нагороджували педагогів дошкільної освіти демонстрували здобутки галузі.

У 2016 році Асоціація працівників дошкільної освіти ініціювала, а МОН розробило проект Указу Президента України «Про Всеукраїнський День дошкілля». Первісно у проекті датою відзначення обрали 27 вересня, та зрештою приурочили до свята Віри, Надії, Любові та Софії — до 30 вересня. Під час урочистостей 23 вересня заступник Міністра Павло Хобзей висловив сподівання, що Президент підпише указ. 12.10.2016 КМУ схвалив проект указу, після чого очікували підпису Президента. Однак Адміністрація Президента України відхилила проект. Асоціація неодноразово клопотала про повторний розгляд проекту Указу Президента «Про Всеукраїнський День дошкілля», та безуспішно.

Святкування Дня дошкілля – 2017

Цього року урочистості з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля відбудуться 22 вересня у Київському міському палаці дітей та юнацтва. Організовують спільно МОН України та Асоціація працівників дошкільної освіти. У програмі: нагородження переможців всеукраїнських конкурсів святковий флешмоб для освітян виставка навчальної літератури та інше.

На це святкування у м.Київ цьогоріч запрошена і керівник музичний нашого закладу Валентина НАЙДИЧ як срібний  призер   Всеукраїнського конкурсу «Command style — музичний автограф» !

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/1458-vseukranskiy-den-doshkllya-ternistiy-shlyah-do-viznannya?utm_source=letter&ustp=F&utm_medium=letternews&utm_campaign=letternews_rnvp_210817

Будь-яке використання матеріалів можливе лише за наявності гіперпосилання.