Навчально-виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" №10

Вітаємо всіх з Днем української писемності та мови!

Світлина від Olena Fidanian.

 День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». У День української писемності та мови на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Оксана Забужко:
“Не бійтесь говорити українською!

Українська мова – це мова, яка в модерний період, за останні 200 років не мала, навіть на відстані одного покоління, постійного політичного даху. Це мова, яку не прикривали армія і флот. Навпаки, це мова за яку розстрілювали, як у Києві 1918-го року, так і в Донецьку 2014-го.

І те, що в цих умовах найменшого сприяння ця мова не просто вижила і збереглася, а й створила прекрасну літературу – це показник того, що це надзвичайно потужна і сильна мова.

Мова, за якою, щоб там не було, майбутнє.

Не бійтесь говорити українською, думайте про майбутнє!”