Вараський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №10 Вараської міської ради

Гостина для звірят

Вихователь О. ШОКУН

Мета: учити дітей вести діалог на запропоновану тему, правильно будувати речення; продовжувати вчити культури мовленнєвого спілкування, використовувати узагальнювальні слова, збагачувати словник новими формами мовленнєвого етикету в ситуаціях вітання («Привіт», «Вітаю тебе»), прощання («До зустрічі», «На все добре», «Прощавай»), подяки («Я вам дуже вдячний», «Ще раз дякую»), прохання («Будьте ласкаві»); учити дітей розкачувати тісто та вирізувати фігурки за допомогою формочок для випікання, робити різні фігурки; закріпити знання цифр від 1 до 4.

Розвивати мовлення, уяву, уміння складати з частин ціле, окомір, дрібну моторику кистей рук.

Виховувати ввічливу поведінку та бажання працювати акуратно.

Матеріал: телефон, телефонна книга звірят, картинки для гри «Склади ціле», картина «Приємний вечір», набір чайного посуду, солене тісто, качалки, дощечки, формочки, стеки, серветки.

 

Хід заняття:

(Дошкільнята заходять в групу, вітаються з гостями (вихователями)).

Вихователь. Проходьте дітки, сідайте зручно, будемо починати наше заняття. Погляньте будь-ласка на картину, розгляньте уважно хто на ній зображений? ( Відповіді дітей).

–     Як ми можемо сказати одним словом хто вони? (Сім’я).

  • Що робить хлопчик? Що робить мама? Що робить дідусь, бабуся?
  • Подивіться уважно що стоїть на столі? Який це посуд?
  • Як ви думаєте до чого готується сім’я? (До приходу гостей).
  • А ви ходили в гості? (Так).
  • Чи хочете ви до себе запросити гостей?
  • А як можна запрошувати гостей? (Надіслати запрошення, зателефонувати).

Вихователь. Сьогодні ми з вами теж готувалися, прибирали, накривали стіл до приходу гостей, так? (Так).

– Гостей можна запрошувати по-різному, але сьогодні ми будемо запрошувати до нас на гостину лісових звірят по телефону. Подивіться будь-ласка, тут у мене є телефонна книга з номерами телефонів звірят.

– Дітки, а які ви будете говорити лісовим гостям ввічливі слова, щоб запросити до нас на гостину. (Добрий день!, Приходь будь-ласка!, Ми тебе дуже просимо!).

– Так молодці! А зараз подивимося який потрібно набрати номер щоб додзвонитися до зайчика та запросити до нас на гостину. Отже, давайте  запросимо першого зайчика. Машенька, допоможи мені будь-ласка, подивись та скажи який номер телефону зайчика тут записано. (2-3-1). (Набираю номер).

– Ой дітки, вже чути гудки, зараз зайчик візьме слухавку.

– Добрий день, зайчику! Як у тебе справи? Ми з дітками тебе дуже просимо, будь-ласка, прийди до нас на гостину. Дякую! Ми тебе будемо з радістю чекати! До побачення!

– Дітки, а це хто? (Лисичка). Давайте дізнаємося який у лисички номер телефону, Максимчику ану подивись і скажи номер, який тут написаний. (4-2-3). Дітки, вірно? Який номер телефону у лисички? (4-2-3). Лізонька, ходи сюди, Максим тобі буде диктувати номер, а ти набирай і будеш запрошувати лисичку. (Запрошення лисички).

Ще нам залишилося запросити білочку. Катруся підійти будь-ласка та набери номер білочки та запроси до нас в гості. (Аналогічне запрошення білочки).

Вихователь. Звірят запросили, будемо з нетерпінням чекати на їх прихід!

(Стук у двері).

– Ой, дітки ви чуєте що до нас стукають, я зараз подивлюсь хто це до нас прийшов. (у групу за мотузку затягую санчата,   на яких сидять лісові гості).

Лісові звірята. – Добрий день, дітки! (Добрий день!)  Дякуємо, що запросили нас до себе в гості.

Вихователь. Проходьте, будь-ласка, ми на вас чекали! (Саджу звірят за стіл. Стіл накритий святковою скатертиною, а на столі чайний сервіз).

  • Дітки, а давайте розважимо наших гостей., щоб не сумували.

Фізкультхвилинка.

Так ось ми вітаємось, (махають рукою)

Так ось ми прощаємось, (прощально махають рукою)

Так – ведемо хоровод, (ведуть хоровод)

Веселенько граємо,

Друзів поважаємо, (кладуть руки на плечі тим, хто поряд)

Сварок уникаємо, (погрожують пальчиком)

Вибачатись вміємо, (кладуть долоню на груди і вклоняються)

Як робить це – знаємо! (простягають руки вперед)

Вихователь. Трішки порозважалися, а тепер потрібно пригостити наших гостей.

–     А чим можна пригощати гостей? (Відповіді дітей).

  • Так, зараз для наших лісових гостей ми будемо з вами робити з тіста печиво.
  • Ви наші лісові друзі поспілкуйтесь між собою, адже ви давно бачились, а ми тим часом спечемо вам печиво. Спечемо, дітки? (Так!).

Самостійна робота дітей, індивідуальна допомога вихователя.

(Діти сідають за столи і приступають до роботи).

Вихователь. Кладемо перед собою тісто, беремо качалку та розкачуємо тісто прямими руками вперед-назад, коли розкачали втискаємо у тісто формочки гострою стороною донизу, а до долоньки тією стороною, там де є захисний бортик, акуратно видаляємо залишки тіста на тарілку. На печиві за допомогою трубочки робимо легеньки натиски, ось так, а тепер ви беріть тісто і качалки і розпочинайте робити печиво. Молодці!

– Катрусю, ходи включимо духову шафу на 180 градусів щоб розігрівалася. (А тим часом збираю на піднос зроблене дітьми печиво і кладемо в духову шафу).

Робота в парі.

Вихователь. – Поки випікається печиво, давайте з вами пограємось в гру. Вам потрібно з геометричних фігур викласти те що зображено на картинці. (Проводжу дидактичну гру «Склади з частин ціле»).

– Андрійку, ходи подивимось, можливо печиво вже готове?

– Так, наше печиво вже спеклося! (Виключаємо піч).

– Ой, а яке воно духм’яне та запашне! (Нюхаємо). Скільки печива ви напекли для наших гостей! Звірятка напевне його вже з нетерпінням чекають. Будь-ласка пригощайтесь! ( Пригощаємо звірят). Дякуємо!