Навчально-виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" №10

Як в НВК № 10 на Стрітення Зима з Весною помирились…

стріт

 Стрітення Господнє – одне із найбільших християнських свят.  Воно отримало свою назву на честь того, що в цей день відбулась зустріч немовляти Ісуса Христа зі святим Симеоном і Анною (саме слово «стрітення» і означає «зустріч»). У євреїв існував закон, за яким кожного первістка батьки на 40-й день життя повинні були приносити в храм. На виконання цього закону Діва Марія прийшла зі своїм сином у храм. Туди ж  прийшов і старець Симеон, якому було провіщено, що він не помре, поки не побачить Спасителя. Його супроводжувала Анна-пророчиця — праведна стариця, яка давно чекала пришестя Христа.
У храмах у цей день проводиться освячення спеціальних свічок-громовиць, які, вірили, цілий рік захищають людей та господу від грому і блискавки.
У народі Стрітення вважали днем першої зустрічі весни (друга зустріч припадає на Сороки, третя — на Благовіщення). Стрітенські морози вважались останніми, після них селяни не наважувалися пускатися в далеку дорогу на санях. Цей день був одним з найбільших свят весни.  Вважалося, що якщо мете сніг — буде пізня весна. На це вже вказувало небо з безліччю білих зірок. З погоди на Стрітення судили про урожай трав: кидали поперек дороги палицю і спостерігали — якщо сніг замете її, то трави буде мало. А ось якщо у цей день тихо й сонячно, то вродить льон. Крапель віщувала урожай пшениці, а вітер — родючість фруктових дерев.
“Зимі з Весною помиритись, а нам – ніколи не сваритись”- отаке у нас 15 лютого в  малят-дошкільнят НВК № 10 було Стрітення! Дуже дякуємо всім батькам, які з розумінням віднеслись до організації свята.  Така співпраця зробила його незвичним і повчальним… Та ще й на закінчення свята діти отримали від Весни такий смачний сюрприз –  духмяні  смаколики-жайворонки !!!! 

 

стр

стр3

стр11

стр7

стр5