Навчально-виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" №10

Малюки, що бавляться зі смартфонами, пізніше починають говорити – вчені

Експерти вже давно попереджали, що смартфон – не найкраща цяцька для дитини. Нещодавнє дослідження ж виявило: в малюків, котрі часто граються з девайсами, значно частіше спостерігається затримка розвитку мовлення.

Педіатри з Hospital for Sick Children у Торонто спостерігали за приблизно 900 дітлахами від 6 місяців до 2 років. На думку дослідників, навіть 30 хвилин, проведені коло  екрану, означають на 49% вищий ризик затримки розвитку мовлення.

Про це пише Time.

Цікаво, що жодного впливу гаджетів на те, як у розвиваються в дитини інші комунікативні здібності, наприклад, як вона опановує мову жестів, мову тіла та вчиться соціальній взаємодії, лікарі не виявили. Але зв’язок смартфонів та мовлення в ранньому віці таки треба серйозно вивчати, вважають вони.

На сьогодні є чимало причин, чому лікарі не в захваті від взаємодії дітей, молодших за 18 місяців, та комп’ютерів або інших девайсів. Зокрема це те, що малюки не в змозі зрозуміти зв’язок двовимірного світу, який бачать на екрані, та тривимірного справжнього,  пояснює ад’юнкт-професор педіатрії із Університету Мічигана та член Американської академії педіатрії Дженні Падескі.“Навіть якщо вони можуть імітувати те, що бачать на екрані, вони не завжди в змозі перенести це у реальний світ та решту свого життя. Символічне мислення та гнучкість пам’яті – це те, що не знатні охопити застосунки, якими інтерактивними вони б не були”, – каже лікарка.На думку Падескі, навіть якщо батьки пропонують своїм дітлахам якийсь навчальний контент для малят, час, проведений останніми перед екраном, не на користь їхньому розвиткові.

Посилання  http://life.pravda.com.ua/health/2017/05/14/224157/