Навчально-виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" №10

МОН розробило новий Порядок роботи груп подовженого дня

Наразі документ перебуває на реєстрації в Мін’юсті.

Новий Порядок передбачає такі зміни:

 • можливість створення інклюзивних та/або спеціальних груп подовженого дня. Визначено особливості процедури їх відкриття, наповнюваності та організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами.
 • групи, як і основне навчання, мають формувати в учнів ключові компетентності, а також забезпечувати виконання індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами.
 • попереднє Положення допускало комплектування груп у межах щонайменше 4-х вікових категорій (наприклад, з учнів 2-5 класів), але тепер різниця у віці учнів з однієї групи не має перевищувати двох вікових груп (приміром, з учнів 2-3 класів). Це дозволить забезпечити комфортніші умови для дітей з урахуванням їх індивідуальних психологічних відмінностей та фізичного розвитку.
 • Мають бути прогулянки на відкритому повітрі не менш як 1 год 30 хв для учнів 1-4 класів. Не менш ніж 30 хвилин на харчуванняНа домашні завдання діти у групі подовженого дня не мають витрачати більше години.Не менше години діти мають займатися спортивно-оздоровчими заняттями. У групі подовженого дня діти не можуть перебувати більше шести годин на день.На підставі заяви батьків, інших законних представників учнів можна відпускати учнів групи подовженого дня у зручний для батьків час. Для профілактики стомлюваності, порушення статури, зору учнів початкових класів необхідно через кожні 15 хвилин заняття проводити фізкультхвилинки, гімнастику для очей.                                                                       Групи подовженого дня створюють за рішенням засновника за письмовими зверненнями батьків або інших законних представників учнів.На підставі рішення засновника закладу його керівник видає наказ про організацію групи подовженого дня.

  Заяви про зарахування учнів до групи подовженого дня приймають на початку кожного навчального року, як правило, до 5 вересня.

  Засновник школи також може створювати умови, щоб у групі подовженого дня для першачків діти могли поспати.

  Режим роботи групи подовженого дня та організацію освітнього процесу схвалює педрада і затверджує керівник школи.

 • Вихователь працює з учнями відповідно до щоденного плану роботи вихователя. План, як правило, включає прогулянку, самопідготовку, виховні бесіди, дидактичні та рольові ігри тощо.

  Фінансування груп подовженого дня здійснюється за кошти засновника та за інші кошти, не заборонені законодавством.

  Джерело:                                                                                                          https://osvitoria.media/news/mon-rozrobylo-poryadok-stvorennya-grup-podovzhenogo-dnya/                                                           https://life.pravda.com.ua/society/2018/07/18/232232/