Навчально-виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" №10

Памятка населенню, яке проживає в 30-ти кілометровій зоні, щодо дій  у випадку аварії на АЕС

Для привернення уваги населення, перед подачею термінової інформації, що передається територіальними органами ЦЗ та НС, повинно передавати уривчасте звучання електросирен, гудків підприємств, сигналів транспортних засобів, а також у запису мережею радіомовлення, яке означає: «УВАГА ВСІМ!». За цим сигналом необхідно увімкнути радіотрансляційні і телевізійні передавачі для прослуховування екстреного повідомлення, яке передається протягом 5 хвилин 2-3 рази державною мовою і мовою, якою користується більшість населення в регіоні.

Дії у випадку раптового виникнення радіаційної небезпеки:

Одержавши повідомлення про радіаційну небезпеку, залишайтесь у приміщенні. Стіни дерев’яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання у 2 рази, цегляного – у 10 разів; заглиблені укриття (підвали) з покриттям із дерева – у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону у 40 – 100 разів.

Уникайте паніки. Слухайте повідомлення органів влади щодо надзвичайних ситуацій. Зменшіть можливість проникнення радіаційних речовин у приміщення: щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте.

Проведіть йодисту профілактику. Йодистий калій вживати після їжі разом з чаєм, соком або водою 1 раз на день протягом 7 діб: дітям до двох років – по 0,04 г на один прийом; дітям від двох років та дорослим – по 0,125 г на один прийом. Водно-спиртовий розчин йоду приймати після їди тричі на день протягом 7 діб: дітям до двох років – по 1 – 2 краплі 5-процентної настойки на 100 мл молока (концентрованого) або годувальної суміші; дітям від двох років та дорослим – по 3 – 5 крапель на стакан молока або води. Наносити на поверхню рук настоянку йоду у вигляді сітки 1 раз на день протягом 7 діб.

Уточніть час початку евакуації.  Попередьте сусідів, допоможіть дітям, інвалідам та людям похилого віку. Їх мають евакуювати в першу чергу.

Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води, найпростіші засоби санітарної обробки та інші необхідні вам речі у герметичну валізу. По можливості негайно залишіть зону радіоактивного забруднення.

Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, якщо є в наявності, одягніть протигаз (респіратор, ватно-марлеву пов’язку), верхній одяг (плащ, пальто, накидку), гумові чоботи.

З прибуттям на нове місце перебування проведіть дезактивацію засобів захисту, одягу, взуття та санітарну обробку шкіри на спеціально обладнаному пункті або ж самостійно (зняти верхній одяг, ставши спиною проти вітру, по можливості почистити його); обробіть відкриті ділянки шкіри водою або спеціальним розчином, який буде виданий кожному. Для оброблення шкіри можна використовувати марлю або рушники.

Комісія з надзвичайних ситуацій