Вараський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №10 Вараської міської ради

По закону: чи повинні педагоги давати дітям ліки на прохання батьків

Бувають ситуації, що батьки привели дитину у школу чи дитсадок та просять педагога дати дитині пігулку чи сироп. Чи має право педагог відмовити у такому проханні і чому?

Що у посадовій інструкції

Ознайомившись з посадовими інструкціями вихователя дошкільного навчального закладу та посадовими інструкціями вчителів, можна зробити висновок, що видача педагогічними працівниками лікарських засобів дитині НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА.

Чи має право давати ліки медсестра

У посадовій інструкції медсестри дошкільного навчального закладу чітко вказано, що входить до її функцій.

Старша медична сестра здійснює:

– щоденний огляд дітей

– стежить за дотриманням санітарно-гігієнічних норм

– контролює якість харчування;

– проводить санітарно-просвітницьку роботу;

– має право надавати першу долікарську допомогу.

Щодо застосування медикаментів, то старша медична сестра:

– проводить профілактичні щеплення за призначенням лікаря;

– здійснює своєчасне придбання вітамінів, медикаментів, іншого медичного обладнання та інвентарю; комплектує аптечку невідкладної медичної допомоги.

Чи мають право у закладі освіти давати дітям вітаміни?

В Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах йдеться про те, що проведення вітамінізації в дошкільних навчальних закладах  полівітамінними препаратами можливе лише за призначенням лікаря-педіатра в умовах ускладнення  епідемічної  ситуації.

Таким чином, видавання ліків дитині не входить до функцій чи обов’язків педагогів та медсестер, тому вони мають право відмовити батькам у їх проханні і не брати на себе відповідальність.

Посилання: https://economistua.com/po-zakonu-chi-povinni-pedagogi-davati-dityam-liki-na-prohannya-batkiv/?fbclid=IwAR348C45hKu7cvfv51Y0WIpSI1I2rDPhvoDXMA1U7fexdaeMvZtBrhjuLv4