Вараський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №10 Вараської міської ради

Про проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції з питань МОНТЕССОРІ-педагогіки

19 листопада 2015 року  на базі дошкільного навчального закладу №7 та дошкільного закладу-школи № 10 відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція на тему «Інтеграція педагогіки Монтессорі в роботу сучасного дошкільного закладу» ( до 20-річчя  впровадження методу Марії   Монтессорі в Рівненській  області).

У роботі конференції взяли участь: міський голова Сергій Анощенко, кандидат педагогічних  наук, професор, проректор з наукової роботи, завідувач  кафедри педагогіки і психології (дошкільної та корекційної) Рівненського державного гуманітарного університету Поніманська Тамара Іллівна, кандидат педагогічних  наук, професор кафедри педагогіки і психології (дошкільної та корекційної) Рівненського державного гуманітарного університету Дичківська  Ілона Миколаївна, проректор із наукової роботи,  доцент  кафедри філософії,  економіки та  менеджменту  освіти  РОІППО, кандидат педагогічних  наук. Гавлітіна Тетяна  Миколаївна,  кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки і психології (дошкільної та корекційної) Рівненського державного гуманітарного університету Падалка Ольга Іванівна, методист кабінету дошкільної та інклюзивної  освіти РОІППО Шишолік Лілія Андронівна,  директор дошкільного закладу-школи № 10   Саковець Алла Євгеніївна, завідувач дошкільного навчального закладу №7 Верешко Людмила Миколаївна, працівники управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради та комунальної установи «Кузнецовський  міський  методичний  кабінет  закладів  освіти», вчителі Монтессорі дошкільного навчального закладу №7 та дошкільного закладу-школи № 10, керівники та вихователі-методисти дошкільних навчальних закладів міста, педагоги комунального закладу «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів». Конференція проводилась в очному режимі та в інтернет-офлайн форматі.

Основною метою конференції було пропагування ідеї гуманістичної педагогіки видатного італійського педагога Марії Монтессорі та підтримка послідовників українського Монтессорі-руху в їх інноваційних починаннях.

Розпочалась конференція практичним показом уроків Монтессорі  на базі груп Монтессорі дошкільного навчального закладу №7 та дошкільного закладу-школи № 10.

Після цього до присутніх з вітальним словом звернувся міський голова Сергій Анощенко. За впровадження новітніх методів виховання та вагомий внесок у виховання дітей в цей день з рук міського голови Сергія Анощенка та високоповажних гостей отримали грамоти перші вчителі Монтессорі міста -Лілія Павлусь та Алла Саковець, керівник дошкільного навчального закладу №7 Людмила Верешко, кращі вчителі Монтессорі міста.

Учасники науково-практичної конференції також мали змогу ознайомитись з основними філософськими принципами гуманістичної педагогіки Марії МОНТЕССОРІ, особливостями підготовки педагогів до інноваційної діяльності в умовах сучасного дошкільного закладу, зануритись в унікальний світ педагогіки Марії МОНТЕССОРІ та багатогранний світ педагогів Монтессорі  м.Кузнецовська.

Відзначаючи важливість утвердження високих стандартів Монтессорі-педагогіки, посилення співпраці освіти і науки та інтеграції української педагогічної спільноти до світової, учасники конференції визначили за необхідне:

1. Підкреслити важливу роль теорії саморозвитку Марії Монтессорі.

2. Високо оцінити вклад  педагогів дошкільного навчального закладу № 7 і дошкільного закладу-школи № 10, які ось уже 20 років успішно впроваджують  метод Монтессорі в практику роботи українського дошкілля.

3. Висловити впевненість у наданні групами Монтессорі м.Кузнецовська освітніх послуг високих стандартів.

4. Рахувати головним і пріоритетним завданням спеціалістів, які  володіють інструментарієм в області Монтессорі-педагогіки –  приносити користь якомога більшій кількості дітей та розповсюджувати ідеї Марії Монтессорі серед якомога більшої кількості  дорослих, особливо в професійній  Монтессорі-спільноті.

5. Бути  готовими до діалогу і співробітництва з усіма організаціями, закладами і людьми, які цікавляться та підтримують метод Монтессорі.

6. Ініціювати перед Міністерством освіти і науки України питання про створення цільової освітньої програми по реалізації методу Марії Монтессорі, надання альтернативній педагогіці Монтессорі  офіційного статусу в Україні, розроблення відповідних  освітніх стандартів та упорядкування нормативно-правової бази, виходячи з гострої потреби дошкільної освіти в ефективних інноваційних змінах.

7. Науковцям і педагогам-практикам:

– сприяти покращенню обізнаності вітчизняних педагогів з теоретичними і практичними засадами  наукового методу Марії Монтессорі,

– успішно працювати з метою розповсюдження  в українському освітньому просторі  класичних Монтессорі-підходів, підвищення  якості  Монтессорі-освіти дітей та просвіти педагогів і батьків.

– поширювати наукову інформацію про метод-Монтессорі,  проводити спільні  заходи –  конференції, семінари, майстер-класи з метою інтеграції ідей Марії Монтессорі в практику роботи українських дошкільних закладів.

8. Підтримати ініціативу науковців Рівненського державного гуманітарного університету про узагальнення підсумкових  матеріалів Всеукраїнської науково-практична конференція “Інтеграція педагогіки Монтессорі  в роботу сучасного дошкільного закладу” (до 20-річчя впровадження методу Марії Монтессорі у Рівненській області) та  розміщення їх для друку у педагогічній  пресі з метою поширення результатів  інноваційної діяльності педагогів закладів Монтессорі м.Кузнецовська.

9. Кузнецовському осередку педагогів-Монтессорі у березні 2016 року взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції (м.Київ) з питань створення української цільової Програми Монтессорі (для забезпечення більш успішного використання методу Монтессорі в роботі дошкільних  навчальних закладах України).

IMG_5522

IMG_5547

IMG_5551

IMG_5568

IMG_5583

IMG_5587

IMG_5590

IMG_5595

IMG_5567

IMG_5657

IMG_5681

IMG_5699

IMG_5770

IMG_5776

IMG_5781

Залишити відповідь