Вараський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №10 Вараської міської ради

Робота й дитина: поради для одиноких матерів

Ганна, мати 4-річної дитини, розповідає: «Якби 4 роки тому мені хтось сказав, що через рік я буду сама виховувати дитину, я б розсміялася. На жаль, життя складається не завжди так, як ми хочемо. У 23 роки я залишилася сама з донькою. Спочатку мені було важко працювати повний робочий день, а потім знаходити час для доньки.

Я стала розуміти, що, розриваючись між роботою, домашніми справами й вихованням доньки, я втрачаю себе. Я не даю собі часу, щоб відпустити невдалі стосунки або подумати, що я зробила неправильно. Я стала жити за інерцією. Мені здається, що всі батьки відчувають щось подібне, але поруч зі мною не було ні сім’ї, ні друзів, тому ситуація здавалася мені безнадійною. Та я відкрила для себе кілька важливих речей, які допомогли мені налагодити життя ».

Розглянемо кілька способів, як подбати про себе в складній життєвій ситуації, а також знайти більше часу для виховання дитини.

1. Зверніться по допомогу

Багатьом одиноким матерям надзвичайно важко просити допомоги в когось із оточення. Часто вони відчувають, що при цьому повинні виправдовуватися. Для них попросити чиєїсь допомоги означає визнати свою поразку. Але якщо вони продовжать справлятися з усім самостійно, то дуже скоро стануть схильні до емоційного вигорання, і це теж стане їхньою поразкою.

Визнайте, що ви не можете самі справлятися з усіма справами – і ви з подивом побачите, як багато навколо людей, готових прийти вам на допомогу. Можна попросити допомоги в батьків (хоча не всі одинокі матері настільки близькі зі своїми батьками), інших родичів або знайомих. Ви можете попросити когось із них побути кілька годин з дитиною, щоб ви могли присвятити цей час собі або зробити домашню роботу.

2. Знаходьте час для себе

Знайдіть якесь заняття, яке допомагає вам зняти стрес (наприклад, малювання або музика). По-перше, це добре допомагає позбутися негативних емоцій. По-друге, якщо ви любите, наприклад, займатися малюванням, ваша дитина зможе перебувати поруч і малювати разом з вами.

Також важливо час від часу виходити з дому. Чи збираєтеся ви з друзями, чи йдете на побачення,чи просто ходите по магазинах – вам необхідно знайти когось, хто посидить у цей час із дитиною. Щоб позбутися стресу, який переслідує нас на кожному кроці, необхідно час від часу відволікатися від справ і весело проводити час.

3. Установіть межі

Розмежовуйте роботу й особисте життя. Залишайте всі робочі справи на роботі. Цією порадою варто скористатися кожному. Ваша дитина радіє, коли ви повертаєтеся додому. І якщо ви приносите з роботи стрес і негативні емоції – ви не можете повноцінно приділити дитині час. І навпаки: домашні справи потрібно залишати вдома. У вас може бути найкращий начальник, який розуміє вашу життєву ситуацію, але в робочий час потрібно займатися робочими справами. Робота приносить багато стресу, і, щоб упоратися з ним, потрібно чітко дотримуватися кордонів між роботою та особистим життям.

4. Приділяйте час спілкуванню з дитиною

Проводьте деякий час, спілкуючись з дитиною. Не займайтеся в цей час сторонніми справами. Бути вдома не завжди означає проводити час з дитиною. Якщо ви сидите за комп’ютером або спілкуєтеся з кимось по телефону, дитина не сприймає це так, ніби ви проводите час разом із нею. Якщо у вас багато домашньої роботи, ви можете пограти з дитиною, виконати необхідну справу, а потім знову повернутися до дитини.

Щоб встигнути виконати роботу та провести час із дитиною, дозволяйте їй допомагати вам з домашніми справами (наприклад, донька може допомогти вам у приготуванні їжі або прибиранні).

Присвятіть дитині вихідний день. Дозвольте їй придумати план на день. Займіться чимось, що їй подобається: сходіть у парк атракціонів, поїжте морозива й т. ін. Імовірно, вам теж сподобається на один день повернутися в дитинство.

5. Просто робіть те, що повинні робити

Бути матір’ю означає брати на себе безліч зобов’язань. Іноді ми не готові до таких труднощів. Весь секрет справжнього материнства полягає в тому, щоб, незважаючи ні на що, робити все необхідне, щоб у дитини було щасливе дитинство.

Іноді ви можете втрачати самовладання, іноді у вас просто немає сил. Але коли ваша дитина обіймає вас, ви відчуваєте себе найщасливішою мамою на Землі. Ваша дитина вибачає вам втому й навіть ваше суворе з нею поводження. Якщо ви будете дотримуватися наведених вище порад, це допоможе збалансувати і ваше життя, і життя вашої дитини.

 

Джерело https://childdevelop.com.ua/articles/parents/4912/