Навчально-виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" №10

Сценарій виховного заходу “Аукціон знань”. 4 клас. Вчитель Л.БУЦМАЙ

Тема. Аукціон знань.

Мета: Узагальнити знання дітей з математики, української мови, природознавства, розвивати пізнавальний інтерес; виховувати навчальне співробітництво.

Обладнання: жетони, молоток (символ аукціону) підписи назв груп (мовознавці, юні математики, природолюби), дитячі завдання.

ХІД ЗАХОДУ

Під музику заходять ведучі і оголошують початок аукціону

Ведучий – Увага, увага!

Розпочинаємо аукціон знань.

Ведуча – У аукціоні беруть участь три групи:

„Мовознавці”, „Природолюби” і „Юні математики”.

Ведуча – Максиме, а як ми будемо оцінювати роботи?

Ведучий – за допомогою жетонів кожна група стільки виставляє   жетонів, скільки завдань були найцікавішими.

Ведуча – Зрозуміло. А яке завдання нашим гостям?

Ведучий – Гості також роблять закупку цікавих завдань за допомогою жетонів.

Ведуча – Отож   розпочинаємо аукціон знань ( стукає молоточком).

Представлення завдань розпочинають „Юні математики”(стукає молоточком).

1 завдання. Жива задача.

У мене в двох кишенях 28 гривень. У правій і лівій кишені однакова кількість купюр. Скільки гривень у кожній кишені, якщо у правій  кишені пятигривневі купюри, а у лівій двогривенні?

2 завдання. Математичний фокус.

Зараз я Вам покажу математичний фокус. Я примушу Вас отримати потрібне мені число . Тільки будьте дуже уважні. Кожен З Вас повинен задумати будь-яке число – кожен своє. (на плакаті, показує учень, це Х). Додайте до цього числа 2. Результат помножте на 2. До одержаного результату додайте 3. Потім відніміть задумане число. До результату додайте 5. від отриманого результату відніміть задумане число. У кожного з Вас повинна бути одна і та ж відповідь число 12.Якщо у когось із Вас інша відповідь, значить Ви припустились помилки – неправильно порахували.

3 завдання. Цікава задача.

У трьох  акваріумах по три групи рибок. Яку групу рибок слід перевести, щоб кількість рибок у кожному акваріумі була однакова?

4 завдання. Підберіть доданки щоб одержати дану суму, вставте в клітинки три доданки, які записано за допомогою лише однієї цифри:

5 завдання. Скільки різних трикутників у цій фігурі?

Ведучі: „Юні математики” представили свої завдання.

Просимо закупити жетонами найцікавіші завдання.

(Включається музика, ведучі збирають жетони і віддають рахунковій комісії).

Ведуча – Запрошується для представлення завдань група „Мовознавців”

Завдання 1. До поданих фразеологізмів добери фразеологізми – антоніми :

  1. Хоч голки збирай рукою подати
  2. Втратити терпець        жити  чужим розумом.
  3. Жити своїм розумом хоч око виколи
  4. За тридев’ять земель. набратися терпіння

Завдання 2. Утворіть із поданих слів прислів’я:

Блисне, а, три, восени, кисне, день.

Листя, як, то, смутніє, жовтіє, поле.

Дощ, із, хмарки, а, із неба, чистого, весною, восени.

Завдання 3. Вікторина „Відгадай слово”

1)Синонім до словосполучення велика кількість, антонім до слова суша. (Море.)

2)Синонім до слова справжній, антонім до слова банальний.(Оригінальний.)

3)Синонім до слова ввічливий, антонім до слова нетактовний.

( Делікатний.)

4)Синонім до слова вродливий, антонім до слова негарний. (Красивий.)

5)Синонім до слова активний, антонім до слова спокійний. (Жвавий.)

6)Синонім до слова ненька, антонім до слова мачуха. (Мама.)

7)Синонім до слова лютий, антонім до слова добрий. (Злий.)

8)Синонім до слова радісний, антонім до слова сумний.(Веселий.)

Завдання 4. Кросворд

 

1.У садку малий Микитка

Захотів зірвати квітку,

А вона його вкусила.

Що за квітка це була?

Чи не квітка це була?

Це не квітка, а…(бджола).

2.Нас не було – воно було,

Нас не буде – воно буде;

Ніхто ні в кого його не бачив,

А в кожного є. (Ім’я)

3.Куций хвіст і довгі ноги,

Уночі і вдень – тривоги,

Миру й спокою не знаю

І, злякавшись утікаю. (Заєць.)

4.В лісі вирізана,

гладенько витесана,

співає, заливається,

як називається? (Сопілка.)

5.Прозоре, мов скло, а у вікно не вставиш. (Лід.)

6.Із-під гірки, з-під крутої

Прокладається норою

та й  до моря утіка

через лози по ярках. (Джерело.)

7.Літом наїдається,

Зимою висипається. (Ведмідь.)

8.Біжить свинка,

срібна спинка,

а хвіст конопляний. (Голка.)

(Слово: дієслово.)

Завдання 5. Знайди слова – метаграми

З К дерева захищає

І на них вона завжди;

З Н звірятко заховає,

коли треба від біди;

З Г з-за хмари виглядає,

Шапку сніжну не скидає.

(Під музику оцінюються кращі завдання)

Ведуча – Запрошуємо представити свої роботи групі „Природолюби”.

Завдання 1. Інформація „У світі цікавих дерев”.

Молочне дерево.

Чи знаєте Ви, що в Бразилії росте молочне дерево? ( показує).

Його ще називають „дерево-корова”. Щоб „надоїти” його, потрібно надрізати кору і тут же потече біла рідина, яка на смак дуже нагадує молоко.

Цукеркове дерево.

Воно росте в Індії, Японії, Китаї і Кавказі, і Криму. Підсушені на сонці  плоди цукеркового дерева нагадують смак справжніх смачних і солодких цукерок.

Ковбасне дерево.

Плоди цього дерева з вигляду нагадують ковбаску, але зовсім неїстівні.

Хлібне дерево.

Це дерево росте в Індії, Індонезії. Ці плоди не булочки чи батони, а великі плоди кілограмів 30. Із м”якоті цих плодів печуть млинці, які дуже нагадують справжній хліб.

Залізне дерево.

Це найтвердіше на світі дерево. Деревина така тверда, що ножем чи топором не вріжеш. Із цього дерева виготовляють деталі для машин як із справжнього заліза.

Шоколадне дерево.

Із насіння цього дерева отримують шоколад і какао.

Паперове дерево.

Із кори молодих гілок виготовляють папір для грошових знаків.

Сальне дерево.

Насіння цього дерева вкриті шаром твердого жиру, схожого на віск. Із жиру отримують рослинне масло з якого виготовляють свічки і мило.

Мильне дерево.

Ці плоди мають складні хімічні сполуки, які добре піняться і тому використовувати їх замість мила.

Завдання 2. Відгадайте.

  • У цій скриньці є річ.

Вона може бути виготовлена із дерева, кості, рога, металу,

каменя, пластмаси, пластику, золота, скла…

Дехто вважає, що це придумали папуаси, так як у них були жорстке , густе волосся в тугих завитках і їх треба було випрямляти. Потім художники їх прикрашали, а зараз вони є різних  форм, кольорів і величини. Що це?  (Гребінець)

  • Це необхідно кожному із нас щоденно. Для виготовлення

цього використовують тваринні і рослинні жири, різні

добавки, парфуми з запахами квітів, хвої. Що це? (Мило)

Завдання 3. Квітка – семицвітка. Всі кольори нашої природи.

Кожна пелюстка  має свою цікаву таємницю. Таємницю якої пелюстки хочете взнати?

  • У кого вуха на ногах? ( коник – стрибунець)
  • Очі на рогах, а будинок на спині (равлик)
  • У кого п”ять очей (бджола)
  • Хто сидячи на травичці у Києві може відчути незначні коливання землетрусу Японії (коник стрибунець)
  • Щорічно ці тваринки приносять у свій дім біля 100 000 комах (мурахи)
  • Ці птахи дуже веселі. Вони прекрасно співають, як зяблик, дрізд, квакають як жаба, гавкають як собака (шпаки)
  • Хто в лісі без сокири будує хати (мурахи)

Завдання 4. Прочитайте  розповідь за допомогою умовних

Знаків.

Завдання 5.Із книги рекордів Гіннеса.

  • Найбільша тварина на землі (кит)

На спині голубого кита може поміститись 30 слонів.

  • Найстрашніші, але найдавніші риби на землі (акули).(Їх є більше 350 видів).
  • Найбистріший звір (гепард). Розвиває швидкість

до 120км/год.

  • Найбільша кішка (тигр). Її вага біля 300 кг.
  • Найбільша змія (анаконда). Довжина 8 м.
  • Найбільша мавпа (горила). Висота мавпи 2м. і вага 270 кг.
  • Найхитріша кішка ( леопард).
  • Найбільший лежебока (борсук). Літом спить весь день, а зимою день і ніч.

Закупляються найцікавіші завдання і визначаються переможці