Навчально-виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" №10

Фінансування освіти у 2019 році: скільки, на що і як?

Яким буде фінансування освіти у 2019 році в Україні та на Рівненщині? Кому? Скільки? На що? Як? – на ці питання відповідає начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський.

Загалом на освіту Уряд виділив 127 мільярдів гривень. Міністерство освіти і науки у бюджеті на 2019 рік заклало кошти на 6 субвенцій. Серед них: освітня, на підтримку осіб з особливими освітніми потребами, Нову українську школу, на модернізацію бази професійно-технічних закладів та дві нові – на ремонт існуючих спортивних комплексів освітніх закладів, на підвищення якості освіти.

На галузь освіти на Рівненщині закладено майже 740 мільйонів гривень.

Шкільна освіта

Вцілому, освітня субвенція зросте на 16 %, саме з неї і виділяються кошти на заробітну плату педагогічним працівникам у школах (утримання технічних працівників, плата за комунальні послуги та інші видатки на утримання шкіл, як і минулого року, будуть фінансуватись із місцевих бюджетів).

До Бюджетного кодексу також були внесені зміни щодо принципів розподілу коштів цієї субвенції. Раніше формула розподілу базувалася на кількості учнів, то тепер в основі лежатимуть реальні витрати на зарплатню вчителів. Кошти, які отримає розпорядник (місцевий бюджет), будуть залежати від кількості класів із розрахунковою наповнюваністю (різною для міста і села) та навантаження вчителів відповідно до типових навчальних планів (тобто кількості годин на кожен предмет). Нова формула покликана стимулювати реорганізацію освітньої мережі, адже якщо наповнюваність класів буде нижчою за розрахункову, коштів не вистачатиме.

На забезпечення якісної та доступної освіти Уряд виділив понад 1 мільярд. Рівненщина вже отримала 42 мільйони гривень.  Більшу частину, а саме 34 мільйони, спрямують на облаштування внутрішніх санвузлів. Решту – на обладнання для природничих кабінетів.

Із шестисот шкіл Рівненщини на сьогодні близько дев’яносто закладів не мають внутрішніх вбиралень, тобто розташовані на подвір’ях. Решту суми – близько 8 мільйонів – на забезпечення та придбання обладнання для природничо-математичних кабінетів.

Понад 1,3 мільярда гривень виділено на оновлення освітнього простору Нової української школи. Ці кошти підуть на підвищення енергоефективності шкіл, закупівлю меблів та обладнання, а також навчання вчителів, які наступного навчального року розпочнуть викладання у 1 класі за новим Державним стандартом. Варто зазначити, що МОН обіцяє дещо переглянути перелік рекомендованого для закупівлі обладнання.

Субвенція на навчання дітей з особливими потребами надходитиме у конкретний навчальний заклад, загалом, на неї Уряд виділив 5 мільйонів гривень. Крім того, на Рівненщині 2,8 мільйонів буде спрямовано на оснащення ресурсних кімнат в закладах освіти.

 

Джерело https://www.rvosvita.org.ua/news/finansuvannya-osvity-u-2019-rotsi-skilky-na-scho-i-yak.html?fbclid=IwAR3oUQsejQtNkhKwwMKec-zST_7pKibd6hPz632GxRQn1I_BZBLEM8Lv7FQ