Навчально-виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" №10

«Фінська мрія» збулася, або Секрет успіху фінської освіти

Освітній системі, завдяки якій з’явилися школи, що стали бажаним взірцем для різних країн світу, присвячена книжка Пасі Сальберга «Фінські уроки». Будівлі, що тішать око, мінімум домашніх завдань і безстресова атмосфера навчання – це те, що здебільшого знають у нас про фінську школу. Проте самого ореолу її слави часто буває достатньо, щоби склалося уявлення про освіту, якої варто прагнути.

Зазирнути за блискучі лаштунки пропонує провідний спеціаліст фінської стратегії реформування освіти Пасі Сальберг – шкільний учитель з освітянської родини, згодом викладач в університеті, фахівець фінського Міністерства освіти, відповідальний за реалізацію стратегії підвищення кваліфікації, спеціаліст з освіти у Світовому банку, аналітик Організації економічного співробітництва та розвитку, експерт Єврокомісії, котрий нині очолює одну з провідних фінських організацій у галузі інновацій. Його «Фінські уроки. Історія успіху реформ шкільної освіти в Фінляндії» – надихають: у країні, котра пішла власним шляхом і не надто переймається результатами міжнародних тестувань типу PISA, вдалося сформувати «нову культуру освіти». Найнижчий у світі ступінь нерівності навчальних досягнень і високі рядки в глобальних рейтингах не є для Фінляндії самоціллю. Радше «бонусом» до загальнодоступної системи освіти рівних можливостей, що дбає про гармонійний розвиток особистості, знання і навички для майбутнього, забезпечує корекційну роботу та індивідуальну допомогу, ґрунтовну й ефективну профорієнтацію…

«Про Фінляндію кажуть, що її вирізняють добре підготовлені вчителі, педагогічно грамотно організовані школи, хороші директори, порівняно однорідне суспільство, загальне прагнення до освіти без дискримінації та пильна увага до особливих освітніх потреб, –  Пасі Сальберг.

Детальніше за посиланням  http://pedpresa.ua/176540-finska-mriya-zbulasya-abo-sekret-uspihu-finskoyi-osvity.html

 

З  книгою Пасі Сальберга «Фінські уроки» можна познайомитись поближче у методичному кабінеті НВК № 10.