Навчально-виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" №10

Чи можна уникнути нескінченних сопель в дитячому садку?

Кваліфікований педіатр відповідає на найбільш актуальні запитання, які ви б посоромилися запитати дільничного лікаря.

Кожного дня погляди вчених, лікарів, дослідників змінюються настільки, що й сам починаєш плутатися в тому, що, здавалося б, знав достеменно.

Тому  на допомогу всім батькам та тим, хто їм допомагає, радить лікар Марія Макаршина. Занотовуємо або запам’ятовуємо!

Чи можна уникнути нескінченних сопель в дитячому садку

В садочку дитина вимушено перебуває в замкнутому просторі групи, де у кожного своя, звична для нього і чужа для інших, мікрофлора носоглотки. Будь-якому новому інфекційному агенту, який потрапив на слизові, наша імунна система оголошує війну.

Щоб натренувати імунітет, не треба створювати тепличних умов, мити квартиру антибактеріальними засобами або обмежувати дитяче коло спілкування. Зрозуміло, що в епідемію грипу тягти дитину в магазин не варто, але й відмовлятися від дитячого дня народження, тому що там можуть бути хворі діти, теж не треба.

Як краще практикувати природне загартовування: ходити вдома босоніж; вмиватись холодною водою; багато гуляти; спати в прохолодному приміщенні; дозволяти дитині, старшій 2 років, не одягати рукавиць, коли вона каже, що їй не холодно.

 Джерело https://kolizhanka.com.ua/kvalifikovanyj-pediatr-vidpovidaye-na-najbilsh-aktualni-zapytannya-yaki-vy-b-posoromylysya-zapytaty-dilnychnogo-likarya/?fbclid=IwAR2YTAG1MD2WLjXjuLfBdxbLtHo1nIwUILYNO8Ud-a9mq3fRwutGZasjWiM