Вараський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №10 Вараської міської ради

Що не можна дарувати дитині

Якщо для дорослих свято – це насамперед можливість трохи відпочити від буднів, то для дитини це в першу чергу подарунки. І хоча, як відомо, дарованому коню в зуби не заглядають, та все ж так хочеться, аби подарунок прийшовся маляті до душі! Та обрати щось справді вартісне із величезного асортименту в наш час не дуже й просто. Постараємося обмежити вибір тим, чого дарувати точно не варто.

дар

Небезпечні предмети. Дитяча зброя, різноманітні феєрверки, нунчаки – це те, що перше спадає на думку. Шкода, яку можуть принести такі подарунки, очевидна – травми, опіки, забої. Окрім того, дитина може звикнути гратися, до прикладу, дитячим мечем, і одного разу необачно взяти справжній ніж для гри – тут уже наслідки можуть бути значно серйознішими. Дешеві іграшки, які мають неприємний хімічний запах, неякісно зроблені, з крихких матеріалів або з гострими краями також небезпечні, хоча негативний ефект від них не настільки явний.

Великі м’які іграшки. Ведмеді людського зросту, гривасті леви, чия голова займає півкімнати… Так, вони здатні розчулити, поки стоять у вітрині іграшкової крамниці, де купа ламп і височенні стелі. Натомість ані дитині, ані батькам такі іграшки зазвичай радости не приносять – маля просто фізично не може ними гратися, а батьки ламають голову, куди ж подіти це диво. До того ж, м’які іграшки збирають пил, в них можуть завестися паразити, а випрати чи почистити такого здорованя неможливо.

Гучні іграшки. Музичні іграшки та дитячі музичні інструменти, звісно ж, корисні, але все добре в міру. По-перше, такий подарунок може налякати дитину. По-друге, якщо іграшка прийдеться до смаку малюкові, навряд чи їй будуть раді його батьки. Тож краще не випробовувати долю.

Смаколики. Всі діти люблять солодощі, тому догодити дитині, подарувавши живописний картонний замок чи жерстяну валізку, набиті шоколадними цукерками, запашними карамельками та яскравим мармеладом, нескладно. Інша справа, що в малюка може бути реакція на солодке. Або йому взагалі ще не давали пробувати шоколаду. Або зовсім не можна солодкого. А ще малятам дуже важко стриматися і з’їдати по цукерочці щодня – вони ладні з’їсти відразу стільки, скільки влізе. Тому ваш подарунок може стати причиною шкірної висипки чи інших негараздів, а також рясних дитячих сліз, коли дорослі забиратимуть смачний презент. Те ж саме стосується екзотичних фруктів – невідомо, як на них може зреагувати тендітний дитячий організм.

«Живі» подарунки. Омріяний песик, лагідне кошеня, строкатий папужка, кумедний хом’ячок – всі ці милі істоти здатні стати справжніми друзями дитини і принести їй неабияку радість. Проте утримання домашніх улюбленців може виявитися неможливим у родині малюка: адже тваринці треба місце, догляд, особлива їжа. Окрім того, не забувайте про алергічні реакції, що їх можуть викликати менші друзі – як не в дитини, то в когось із дорослих.

Комп’ютерні ігри та ґаджети. Справді, шанси, що дитина «зацінить» такий подарунок, високі, особливо якщо батьки обмежують час, який малеча проводить з іграшками такого штибу. Проте дитяче «хочу» не завжди стосується корисних речей, і комп’ютерні ігри – саме той випадок, адже дитина має якнайбільше контактувати з реальним світом, а не встановлювати рекорди у світі віртуальному.

«Виховні» подарунки. Не варто дарувати стоси словників та підручників дитині, якій важко дається навчання. Також неприємним сюрпризом стануть подарунки з натяком – губка для миття посуду для не надто старанних діток, одяг меншого розміру для пухкеньких, тощо. Навряд чи ви чогось досягнете, крім як псування настрою, свята і стосунків.

На що ще треба звертати увагу? Бажано радитися з батьками дитини кожного разу, обираючи подарунок. Найчастіше вам або підкажуть, про що мріє маля, або зазначать, чого точно не потрібно. Наприклад, батьки можуть бути проти використання ходунків (а ви саме їх планували дарувати), або ж не воліли би до певного віку мати дитячі книжки іноземними мовами. Буває, що дитина сама каже, якого подарунку чекає від вас, але ви знаєте, що батьки від нього будуть не в захваті. В такому випадку намагайтеся спільно знайти компроміс.

Небажано дарувати дорогі подарунки – дорожчі, ніж можуть собі дозволити батьки, адже це може поставити їх у незручне становище. З іншого боку, деякі батькі будуть раді таким презентам, особливо якщо вас вони не обтяжують.

Якщо батьки дитини радять подарувати дещо корисне – одяг, шкільні приналежності або ж гроші – обов’язково придбайте і якусь дрібничку, яка сподобається саме малюку, інакше в нього буде відчуття, що він взагалі лишився без подарунка – бо ж малюки сприймають потрібні речі як належне, а не як атрибут свята. Те саме стосується «сезонних» подарунків: якщо ви влітку даруєте дитині ковзани, докладіть щось, чому маля може порадіти просто зараз, бо тішитися наперед малюки не вміють.

Ну і, звісно, подарунок має відповідати вікові дитини. Навряд чи річне маля оцінить настільний футбол, а 12-річна дівчинка – ляльку. Звісно, бувають і винятки, тож спробуйте поставити себе на місце дитини і пам’ятайте – подарунок має приносити лише позитивні емоції.

Детальніше за посиланням.