Навчально-виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" №10

Кілька слів про музикотерапію…

Музикотерапія – інтегративна дисципліна на cтику нейрофізіології, психології, рефлексології та музикознавства, що все більше стверджується у статусі універсальної виховної дисципліни, здатної оптимізувати особистісний розвиток людини. Музикотерапія як дисципліна і як психотерапевтичний метод сформувалася у середині ХХ ст., хоча цілющі властивості музики відомі людству вже не одне тисячоліття.

Музикотерапія буває: пасивна (прослуховування музичних творів); активна (підспівування, гра на інструментах чи предметах, плескання в долоні тощо); інтегративна (малювання під музику, рухові вправи, танці тощо).

У нашому організмі все повязано. Конкретні типи нервових клітин реагують на конкретні частоты звукових коливань. Звуковисотність, ритм, гучність, тембр звуку – все має своє значення і різний вплив. Гармонізуючи енергоінформаційні процеси організму, музика здатна допомогти при психосоматичних захворюваннях, невротичных розладах, порушеннях гормонального балансу, синдромі хронічної втоми як дорослим , так і дятям.

Чи Ви знаєте, що:

легені люблять арфу,
серце – гітару,
шлунок – клавішні інструменти,
печінка – флейту,
підшлункова залоза – трубу,
нирки – саксофон,
хребет – барабан,
тонкий кишечник – скрипку?…