Навчально-виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" №10

Як по-різному харчуються дошкільнята в НВК № 10 (фоторепортаж)

Дуже часто на сайті нашого закладу ми знайомимо  батьків із святами, розвагами, захоплюючими екскурсіями дошкільників та  іншими цікавими подіями, які відбуваються  в НВК № 10. А на цей раз хочеться розповісти про дуже буденну справу, яку ми робимо щодня, але вона є надзвичайно важливою для здоров’я  малюків – про організацію харчування дітей дошкільного віку в НВК № 10.

Ранній ранок, сонні діти ще тільки поспішають  в дитсадок, заклопотані батьки дають останні настанови своїм малюкам бути слухняними та з’їдати все, чим у групі їх буде годувати помічник вихователя.  А з  самого порога садочка чути смачні аромати сніданку, який турботливі кухарі вже встигли приготувати для малюків…

У нашому закладі простора і світла кухня з усім необхідним сучасним обладнанням. На варочній поверхні  плит парують каструлі з овочевим рагу. Пахне дуже апетитно!

Щодня  у кімнаті для видачі їжі харчоблоку та приймальних кімнатах кожної групи для батьків обов’язково розміщуються  меню із зазначенням виходу готових страв ( для  діток, які потребують безглютенового та безлактозного харчування, щоденно є окреме меню). Батьки мають змогу ознайомитися з режимом роботи групи, графіком видачі їжі і  специфікою   харчування дошкільнят. А на сайті нашого закладу у розділі «Смачна сторінка» розміщені сезонні перспективні двотижневі меню, перспективне двотижневе меню для дітей, які потребують безглютенового та безлактозного харчування, інша цікава для батьків інформація про харчування дітей.

заг менюIMG_0039

меню бг

Давайте сьогодні зазирнемо у групу середнього віку №13, яку  відвідує 22 дошкільнят. Серед них є і дівчинка, яка за медичним показами (батьки надали  відповідну довідку ЛКК) повинна отримувати безглютенове харчування. А в різновіковій групі МОНТЕССОРІ № 3 нашого закладу є двоє діток, які за медичними показами потребують окремого безлактозного харчування, тобто їм заборонено вживати продукти з молока.

            У групі №13 сьогодні двоє діток, чергових по їдальні.

черговIMG_0005IMG_0013         Вони з усією відповідальністю накривають столи для прийому їжі: розкладають серветки, посуд, столові прибори, поки вихователь з іншими дітками грається в цікаву гру. Допомагає черговим сервірувати стіл помічник вихователя.

IMG_0014IMG_0020

 

Увесь персонал групи ознайомлений з питаннями гігієнічного та естетичного виховання дітей під час харчування.  У кожної дитини закріплене  постійне  місце  за столом. Помічник вихователя кладе на  одне із блюдець дуже незвичайний хліб – це безглютеновий хлібець (рисовий, гречаний або рисово-кукурудзяний).

хлібц

Ось уже у діток вимиті руки, на столах парують смачні страви.  Всім можна сідати за столи. СМАЧНОГО!

А що ж у нас сьогодні на обід в меню? Малята будуть ласувати салатом з моркви, вермішелевим супом, голубцями, хлібом, компотом із сухофруктів.

страва бг

А для дівчинки, яка потребує безглютенового харчування, налили суп (це спеціальний безглютеновий суп з рисової вермішелі) з окремої маленької каструлі, яку помічник вихователя брала з собою на харчоблок разом з великою каструлею для першої страви для усіх інших діток.    Для перенесення їжі для цієї дівчинки навіть посуд окремий у групі є, він спеціально передбачений лише для дітей, які потребують безглютенового та безлактозного харчування,  по-іншому промаркований та зберігається окремо.

кастр

Дивлячись на те, як діти з апетитом уминають все із тарілок, можна сказати, що обід – смачний.

IMG_0024

Харчування у дошкільному підрозділі нашого НВК № 10  різноманітне та збалансоване. Кожного дня діти отримують овочі, фрукти, м’ясні та молочні продукти. Найбільше наші дошкільнята полюбляють український борщ, картопляне пюре з котлетою.

Звичайно, якщо Ваша дитина тільки розпочала відвідувати дитячий садок, то їй доведеться звикати до нашого дієтичного меню, до нових, незвичних для дитини, страв. Та ми віримо, що  в дружньому дитячому колективі процес звикання до нових страв буде для дитини набагато цікавішим та легким.