Вараський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №10 Вараської міської ради

Інформація щодо встановлення мінімальної заробітної плати та підвищення посадових окладів працівникам закладів та установ освіти з 01.01.2017 року

Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-VIII (далі — Закон № 1774), який уносить зміни до ст.ст. 95, 96 КЗпП і ст.ст 3, 31, 6 Закону про оплату праці встановлено:

– мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) установлюється в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Законом про бюджет 2017  року (статті 7, 8) встановлено у 2017 році:
1) прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць у таких розмірах:
• з 1 січня 2017 року – 1600 гривень;
• з 1 травня – 1684 гривні;
• з 1 грудня – 1762 гривні.
2) мінімальну заробітну плату:
• у місячному розмірі: з 1 січня – 3200 гривень.

  1. Що входить до мінімальної заробітної плати

До мінімальної зарплати входить – оклад, премії, надбавки, доплата за суміщення професій, розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт, виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника та інші доплати.

  1. Що не входить до мінімальної заробітної плати

–       Доплата  за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;

–        за роботу в нічний та надурочний час;

–       роз’їзний характер робіт;

–       премії до святкових і ювілейних дат .

Коли працівнику встановлені доплати за роботу у шкідливих умовах праці (зокрема на підставі результатів атестації робочих місць), такі доплати виплачуються понад розмір мінімальної зарплати. Відповідно до роз’яснень Міністерства соціальної політики України, якщо за умовами оплати праці передбачено підвищення посадових окладів працівників за роботу у шкідливих та важких умовах праці, то зазначене підвищення враховується до мінімальної заробітної плати.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 974 з 1 січня 2017 року посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів підвищено на 2 тарифні розряди. Збільшення посадових окладів педагогічних працівників всіх інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, відбуватиметься з 1 вересня 2017 року. При цьому органам місцевого самоврядування надане право приймати власне рішення про таке зростання тарифних розрядів педагогічних працівників закладів та установ освіти, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, до 1 вересня 2017 року.

За погодження та сприяння міської влади, управлінням освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради  підготовлено проект рішення Кузнецовської міської ради  від 26.01.2017 № 545, яким передбачається дострокове підвищення посадових окладів  педагогічним працівникам позашкільних, дошкільних навчальних закладів освіти та комунальної установи «Кузнецовський міський методичний кабінет закладів освіти» м.Вараш, що фінансуються за рахунок міського бюджету  з 01 березня 2017 року відповідно до тарифних розрядів, встановлених згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 974.

Управління освіти