Дослідження показали, що міцніший імунітет спостерігається у тих дітей, батьки яких не так вже скрупульозно стежили за їх здоров’ям.
1. Стерильність дитині ні до чого. Вимивати підлоги і стіни, захоплюючи навіть стелю, прасувати кожну пелюшку і мити дитячі тарілочки по кілька разів – перебір. Не варто падати в непритомність і викликати «швидку», якщо малюк спробував сніг або заправив за щоку крижинку. Вийміть, дайте ковтнути водички.
2. Переохолодження шкодить малюку. Це знижує імунітет. Постійний режим теплиці загрожує тим, що дитина зможе застудитися від пориву легкого травневого вітру. Шукайте золоту середину. У кожного малюка вона своя. Той, хто активніший вдома і на вулиці, не потребує десяти одежин. Крихітку можна одягнути легше, ніж себе. Спокійним дітям потрібно лише на один шар речей більше, ніж дорослим.
3. Захищайте дитину від стресів. Але тільки від неприємних. Несподіваний похід в цирк або куплена не за нагоди машинка – це все одно що щеплення від інфекцій. Стан абсолютного щастя, якого так просто досягти саме в дитинстві, – найкращий спосіб зміцнити імунітет.
4. Не промивайте ніс і горло малюкові кожен раз після відвідування громадських місць. Тим більше не потрібно цього робити просто так, для профілактики. Разом з можливими вірусами і бактеріями ви змиваєте і лізоцим зі слизових, знищуючи природний захист організму. В результаті знижується місцевий імунітет. З цієї причини далеко не завжди варто змащувати ніс оксоліновою маззю або вазеліном.
5. Ніколи не змушуйте робити щось через силу. Нехай ніжна броколі, приготована вами на пару, надзвичайно корисна. Однак стрес, який крихітка переживе, просидівши над тарілкою півтори години, точно нівелює корисні якості продукту. Якщо дитина не любить обливатися холодною водою – придумайте альтернативний метод загартовування. Корисно лише те, що в задоволення!
Зростайте здоровими!
Посилання http://blyskavka.top/5-vorohiv-imunitetu-dytyny/