Навчально-виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" №10

Щедра монтессорійська нива-2019 (фоторепортаж)

 Освітяни м.Вараш, які  багато років працюють  за методом наукової педагогіки  Марії  МОНТЕССОРІ, вкотре змогли підвищити свій рівень кваліфікації  до міжнародного:   1-2 лютого 2019 року на семінарі-тренінгу Марші СТЕНСЕЛ “МОНТЕССОРІ-педагогіка і співпраця з батьками” для керівників та педагогів  з досвідом роботи (в рамках  курсу “Шлях до успіху”) побували вихователь ЗДО № 7 ФЕДОРУК Людмила Олексіївна, директор ЗДО № 7 ВЕРЕШКО Людмила Миколаївна, вихователь НВК № 10 РИБЧИНЧУК Людмила Петрівна та  директор НВК № 10 САКОВЕЦЬ Алла Євгеніївна.

IMG_20190201_155944_1549217677232

Марша СТЕНСЕЛ (США) –  керівник міжнародного проекту по створенню  МОНТЕССОРІ-шкіл в Китаї, освітнього  МОНТЕССОРІ-центру Трініті у м. Шанхай. Упродовж багатьох років була директором Принстонської Школи  МОНТЕССОРІ (США), виконавчим директором Принстонського центру з підготовки  МОНТЕССОРІ-вчителів. Має дипломи Американського  МОНТЕССОРІ Товариства (AMS) за спеціалізацією «Раннє дитинство», бакалавра з питань професійної освіти Університету Вандербільта (США) та магістра Державного університету Райта (США) за спеціалізацією «Керівництво навчальним процесом та викладання в навчальних закладах».

Семінар-тренінг  Марші СТЕНСЕЛ був присвячений одній з найважливіших складових  роботи  в  закладі освіти– роботі з батьками. Під час проведення тренінгу розкривались механізми  залучення батьків до партнерства і співпраці, проводились презентації та майстер-класи, аналізувались конфліктні ситуації та методи їх вирішення, обговорювались шляхи створення  спільноти батьків-однодумців, які виховують дітей  на засадах  МОНТЕССОРІ-педагогіки.

photo_2019-02-05_02-14-01

На семінарі Маршою СТЕНСЕЛ була започаткована нова гарна за формою і глибока за змістом традиція – вручення кращому українському педагогу-монтессорійцю року нагороди “Перлина МОНТЕССОРІ”.
Цьогоріч  таку почесну нагороду отримала  керівник освітньої програми підготовки  МОНТЕССОРІ-вчителів в Україні Наталія ПРИБИЛЬСЬКА. Радіємо разом з нею і пишаємось її відзнакою.
Наступного року ця чудова традиція обов’язково буде мати своє продовження і  перехідну українську ”Перлину   МОНТЕССОРІ” отримає уже інший достойний послідовник.

IMG_20190202_162446_1549217360541

IMG_20190201_161704_1549217542009IMG_20190202_163835photo_2019-02-05_02-57-36

Активності в групах, обмін думками та ідеями, аналіз конфліктних ситуацій  та сучасних форм роботи з батьками, планування та використання альтернативних підходів і технологій   у роботі з батьками  – такі   ефективні прийоми та практичні навички співпраці з батьками змогли отримати як інструментарій присутні на семінарі-тренінгу керівники і педагоги-практики з усієї України.

photo_2019-02-05_02-13-53

photo_2019-02-05_02-54-39 (2)IMG_20190201_143030_1549217749396

 

Особливо приємним стало те, якою по-справжньому щедрою у лютому 2019 року   виявилась монтессорійська  нива  для двох  наших колег-педагогів з міста Вараш!

Тож з гордістю  повідомляємо про успішне завершення курсу навчання та інтернатури в Українському  МОНТЕССОРІ центрі вихователем ЗДО № 7 ФЕДОРУК Людмилою Олексіївною  та  вихователем НВК № 10 РИБЧИНЧУК Людмилою Петрівною!

IMG_20190202_154550_1549326953968

Отримання  ними дипломів вчителів МОНТЕССОРІ  відбулось по завершенню роботи  семінару-тренінгу Марші СТЕНСЕЛ, вручав відзнаки Президент  Всеукраїнської Асоціації МОНТЕССОРІ-вчителів Борис ЖЕБРОВСЬКИЙ.

photo_2019-02-05_02-14-35

Диплом Монтессорі Рибчинчук

На сьогодні ЗДО № 7  і НВК № 10 є  єдиними закладами дошкільної освіти в Рівненській області, де функціонують різновікові групи, що працюють за методом Марії МОНТЕССОРІ. З 2003 року наші заклади – ЗДО № 7  і НВК № 10 м. Вараш – є опорними в Рівненській області з впровадження наукового методу М.МОНТЕССОРІ в практику роботи дошкільного закладу, з 2006 року – дійсними членами Всеукраїнської Асоціації  МОНТЕССОРІ-вчителів.

Педагоги-монтессорійці  ЗДО № 7 і НВК № 10  м.Вараш ось уже впродовж 24 років послідовно та успішно співпрацюють з Українським  МОНТЕССОРІ центром (УМЦ) в м.Києві. Його появі в освітньому просторі України на зорі незалежності нашої країни сприяв особливий інтерес  національної педагогічної та батьківської  спільноти   до методу  італійського педагога Марії  МОНТЕССОРІ як альтернативи  освіті радянського тоталітарного режиму та  застарілій класно-урочній системі.

Завдяки багаторічній та плідній співпраці з американськими колегами в рамках освітнього українсько-американського проекту з відродження гуманістичної педагогічної системи Марії  МОНТЕССОРІ в Україні, тренери Українського МОНТЕССОРІ центру (УМЦ) спільно з  фахівцями  Американського МОНТЕССОРІ Товариства (AMS) та Принстонського центру з підготовки МОНТЕССОРІ вчителів (США) розробили та повністю адаптували до потреб української освіти навчальні плани Центру, зберігаючи, водночас, усі вимоги міжнародного стандарту освіти у відповідній сфері. Інструктори УМЦ пройшли навчання в Принстонському освітньому центрі (США), мають міжнародні  дипломи AMS та сертифікати Всеукраїнської асоціації  МОНТЕССОРІ вчителів.          Викладачами УМЦ розроблені авторські навчальні курси, що базуються на визнаних світових стандартах МОНТЕССОРІ-освіти. Основною метою  роботи УМЦ є  популяризація методу  МОНТЕССОРІ в Україні, якісне навчання педагогів для успішної роботи з дітьми в освітніх закладах, співпраця з державними органами освіти, зміцнення зв`язків з міжнародною  МОНТЕССОРІ-спільнотою.

Перший і на той час єдиний в Рівненській області сертифікат вчителя  МОНТЕССОРІ (що нині прирівнюється до  диплому вчителя МОНТЕССОРІ)  після успішного навчання, проходження інтернатури, здачі іспитів  в Українському  МОНТЕССОРІ центрі  у 2004 році отримала вихователь НВК № 10 КАС`ЯНЧУК Іванна Петрівна.

І ось, через 15 років, завдяки  багаторічному партнерству,  довірі та допомозі  в організації розвивального середовища груп МОНТЕССОРІ  від батьків вихованців, особистій титанічній праці  по саморозвитку та  самоосвіті, розумінню та підтримці освітянського керівництва міста в особі  начальника управління освіти Вараської міської ради Олени КОРЕНЬ, безкорисливій допомозі  меценатів Віктора МЯЛИКА,   Іллі ДАЦЬКОГО ще два наші талановиті педагоги-монтессорійці Людмила Петрівна  РИБЧИНЧУК та Людмила Олексіївна ФЕДОРУК отримали якісну МОНТЕССОРІ-освіту міжнародного рівня.

Теоретичний і практичний курс підготовки в Українському  МОНТЕССОРІ центрі дав цим  педагогам-монтессорійцям  унікальну можливість  навчитись спостерігати за дітьми,  працювати з дидактичним  матеріалом в особливому  освітньому  МОНТЕССОРІ-середовищі, успішно набути досвід індивідуальної практичної роботи з дітьми віком від 3 до 6 років, сформувати у собі особливий  світогляд  МОНТЕССОРІ-вчителя.

Впевнені, що отримані дипломи вчителів МОНТЕССОРІ по роботі з дітьми від 3 до 6 років допоможуть Людмилі Петрівні  та Людмилі Олексіївні  більш повно та ефективно втілювати науковий метод М.МОНТЕССОРІ у практичну діяльність з дітьми.

Марія МОНТЕССОРІ завжди вважала, що вона  відкрила світу лише ДЕЯКІ секрети дитинства, а багато чого невідомого  про дітей нам  ВСІМ ще треба відкривати і відкривати!

Тож бажаємо монтессорійцям м.Вараш далі натхненно рухатись до нових  професійних  обріїв і до відкриття  нових СЕКРЕТІВ ДИТИНСТВА!