Вараський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №10 Вараської міської ради

Дитяча агресія

Дитяча агресія

Агресія це енергія подолання, боротьби, відстоювання своїх прав та інтересів. Ця сила дитині необхідна для того, щоб досягти своєї мети, протистояти перешкодам. Небажаною є не сама по собі агресія, а неприйнятні форми її прояву: звичка кричати, ображати, битися. Тому завданням виховання дитини є не усунення її агресії, а навчання адекватно проявляти свої негативні почуття: гнів, обурення, неприйняття. Саме тому, що дитина не вміє усвідомити й висловити протестні почуття стосовно значущої особи (батька чи вчителя), у неї може виникати “безпредметна агресивність” – поширення почуття злості на слабші та безпечні об’єкти: на дітей, тварин, предмети. Причиною підвищення дратівливості також можуть бути фізичні чи психічні проблеми дитини, які виснажують її, підвищують збудженість та імпульсивність.

Чим можуть допомогти батьки :

  1. Не сваріть дитину за те, що вона посміла гніватися на Вас. Навпаки, поставтеся до її обурення з розумінням і повагою: допоможіть їй усвідомити і сформулювати свої претензії до Вас.
  2. Тільки тоді, коли емоції вщухнуть, розкажіть дитині проте, як Ви переживали, коли вона виявляла свій гнів. Знайдіть разом із нею вдалу форму висловлювання претензій.
  3. Поспостерігайте   за   собою.   Дуже   часто   ми   самі придушуємо своє роздратування, терпимо його доти, доки воно не вибухне, як вулкан, яким уже важко керувати. Набагато легше й  корисніше вчасно  помітити  своє незадоволення  і проявити його так, щоб не принизити дитину, не звинуватити.
  4. Учіть  дитину  розуміти   себе  та  інших.  Якщо  вона навчиться усвідомлювати свої почуття й почуття інших, то зможе свідомо обирати мирні форми боротьби і захисту.

Залишити відповідь